HSA Serisi

Date: Aralık 15, 2015 Category:

TEKNİK ÖZELLİKLER

0,23 saniye kuru çevrim süreli ultra hızlı robotlar

Sürekli araştırma ve geliştirme, 1970’lerin başından beri Yushin’in çalışmalarının merkezinde yer alır. Dur durak bilmeyen AR&GE çalışmaları, yakın bir zamana kadar en hızlı model aralığımız olan RAII-HS Serilerini yaratmamızı sağladı.

RAII-HS Serisi, dünya genelinde yüksek hızlı işlemler için çok popüler bir tercih olma özelliğini koruyor. Ancak, bazı müşteriler çok daha hızlı çevrimlere ihtiyaç duydu ve bu da bir soruna yol açtı: yöntemlerimiz, daha fazla hız artışının mümkün olmadığı bir noktaya kadar gelişmişti (veya biz öyle olduğunu düşünüyorduk). Kuralları bir kenara koymanın ve önceki zorlu bazı varsayımlarımızı bırakmanın vakti gelmişti.

Kyoto Üniversitesi ile birlikte yüksek performanslı araç tasarımı için kusursuz hale getirdiğimiz gelişmiş Bilgisayar Destekli Mühendislik (CAE) formu, hız bariyerini ortadan kaldırmanın anahtarıydı. CEA uygulamamız, bir cihaz için teorik optimum formu bulabilir ve bu durum, bizi değişime ve gelişime yönelik üç önemli alana yönlendirdi:

Ağırlığı Azaltma
Kapsamlı yük ve gerilim analizi, Yushin’in malzemeyi hareketli parçalardan ayırmasını, yapıları desteklemesini ve aynı rijitliği (sertliği) korurken gereksiz ağırlıkları azaltmasını sağladı. Robotun ağırlığını, en önemlisi de hareketli parçaları %13’e kadar azaltmayı başardık.

Daha Düşük Profil
Robotun bilek (C Ekseni) alanı, dikey eksen ucunda bulunur ve ürün alma esnasında kalıba girmelidir. Buradan çıkan kitle, kalıp açıklığının azaltılmasını ve her çevrimde zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Bu noktadan hareketle, kalıp açıklığının gerekli olan 41mm’den dar olmasını sağlayan %38 daha ince olağanüstü bir bilek(C Ekseni) yapmayı başardık.

Vibrasyon Kontrolü
Yerleşimi sağlamak için zamandaki gecikmelerin programlanması gerektiğinden vibrasyon özellikle yüksek hızlı işlemlerde sorun yaratmaktadır. Mühendislerimiz, tamamen yeni bir vibrasyon kontrol teknolojisi tasarladı ve üstün titreşim-sönümleme özellikleri bulunan yeni bir karbon elyaf takviyeli plastik kol geliştirdi. Bu üç iddialı gelişme, HSA Serilerindeki çarpıcı etkiyle birleşti. Yüksek çevrimli enjeksiyon makinesi robotu olan HSA, 2010’un sonlarında “K” Dünya Plastik Fuarında tanıtıldı. HSA, şaşırtıcı 0,32 saniyelik çıkarma süresiyle iki gözlü kalıptan plastik cep telefonu kabı çıkararak kendini kanıtladı.

Yushin’in kurucusu, Susumu Kotani, çok gurur duydu. Orijinal tasarım felsefesi, “daha hafif, daha hızlı” idi ve HSA Serisinin zorlu standartları yakaladığını düşünüyoruz.

Yushin HSA Serisi

Sipariş Formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Yushin’in dünya rekortmeni ultra hızlı üstten giriş ürün alma robotu

HSA Serisi
HSA Serisi
HSA Serisi
HSA Serisi
HSA Serisi
HSA Serisi
HSA Serisi